ElmenhorsterElmenhorster

 

 

APIE VAISIUS

Obuoliai
Obuoliai auga daugiausia šiauriniuose Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos regionuose.
Tai – vieni svarbiausių Europoje auginamų vaisių. Visame pasaulyje auginama apie 20 000 skirtingų obuolių veislių, tačiau tik kelios jų pakankamai reikšmingos. Obuoliai – kaulavaisiai, augantys ant medžių ar krūmų.
 
Išskirtinės savybės
Obuoliuose daug pektino – medžiagos, teigiamai veikiančios virškinimą. Taip pat šiuose vaisiuose yra vitaminų A, B1, B2, E, C ir mineralinių medžiagų.
Apelsinai
Apelsinai kilę iš Kinijos, kur juos atrado prieš 3 000 metų. Šiuo metu jie auginami subtropiniuose regionuose: Viduržemio jūros šalyse, Pietų Amerikoje (Brazilijoje), JAV (Floridoje ir Kalifornijoje), Pietų Afrikoje ir pietiniuose Kinijos regionuose.
Apelsinai – viena svarbiausių citrusinių vaisių rūšių, natūralaus greipfrutų ir mandarinų susikryžminimo rezultatas. Pasaulyje yra apie 1000 apelsinų veislių. Apelsinai auga ant visžalių medžių didele laja, kuri gali išaugti net iki aštuonių metrų aukščio.
  
Išskirtinės savybės
Apelsinai yra vieni daugiausiai vitamino C (40–80 mg / 100 g) turinčių vaisių.
Ananasai
Pradžioje auginti Paragvajuje ir pietų Brazilijoje, ananasai šiuo metu auga visuose atogrąžų regionuose, o ypač Rytų Azijoje. Tailande ir Filipinuose užauginami vaisiai sudaro beveik trečdalį viso pasaulio ananasų derliaus.
Ananasas – tai augalas dideliais aštriais lapais. Šio augalo lapų vainiko ilgis gali siekti 90 cm, o iš jo išauga ilgas stiebas su 100–200 šviesiai rausvų žiedų.
Pasaulyje yra apie 100 ananasų rūšių.

Išskirtinės savybės
Ananasuose yra daug svarbiausių mineralų (geležies, kalcio), provitamino A ir B grupės vitaminų.
Persikai 
Persikai kilo iš Kinijos, o šiuo metu auginami visuose šiltuose pasaulio regionuose. Daugiausia persikų auginama Viduržemio jūros regione, JAV, Pietų Amerikoje, Australijoje ir Pietų Afrikoje.
Persikai – kaulavaisiai, augantys ant medžių, kurie išauga iki aštuonių metrų aukščio.
    
Išskirtinės savybės
Persikuose yra daug mineralų (kalcio, fosforo, geležies ir kalio), provitamino A, vitaminų B1, B2 ir C.
Bananai
Tai vieni seniausių kultūrinių augalų pasaulyje. Pirmą kartą Europoje bananai pasirodė tik 1885-aisiais. Bananų gimtinė – Azija (Indija, Filipinai, Naujoji Gvinėja), bet šiuo metu jie auginami ir Pietų bei Centrinėje Amerikoje, Afrikoje, Europoje (Kanarų salose).
 
Išskirtinės savybės
Bananuose yra daug vitaminų (provitamino A, vitaminų E, C ir B grupės vitaminų) bei mineralų (kalio, fosforo, magnio ir geležies).
Vyšnios
Laukinių vyšnių gimtinė – Eurazija. Šiandien 400 vyšnių veislių auginama vidutinio klimato zonose visame pasaulyje, bet Europoje užauginama 75 proc. pasaulio vyšnių derliaus.
Vyšnios – kaulavaisiai, augantys ant medžių, kurių aukštis gali siekti 20 metrų.
 
Išskirtinės savybės
Vyšniose yra daug fosforo ir geležies, taip pat vitaminų B1, B2, B6 ir C. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad jose didelė antioksidantų koncentracija.